Bohdan Lacina

45412. Lodě u přístavu

popis: Olej na sololitu, 34x44 cm. Signováno vpravo dole Lacina 63. Rám, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1912-1971
Narodil se v Německé u JIrmanova, dnešní Sněžné. Studoval na ČVUT v Praze u prof. Boudy a Blažíčka. Byl ovlivněn surrealismem. Ve své tvorbě se věnoval malbě a knižní grafice, ilustroval více jak 60 titulů. Věnoval se rovněž pedagogické činnosti na FF v Brně, kde se stavěl proti normalizaci a zastával se studentů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 200 000 Kč.

dražba ukončena: 28.05.2020 21:09:12

vyvolávací cena: 800 Kč

vydraženo za: 15 000 Kč