Bohumil Jaroš - Na pastvě u řeky

Kvaš, 26x36 cm. Signováno vpravo dole F. Jaroš. Nerámováno.

Nejdelší strana: 40 cm

o autorovi: 1856 Jičín - 1924 Praha

Mařákova škola: 1887 - 1899 zapsáno celkem 43 posluchačů, počet žáků - malířů se pohyboval mezi 11 - 14 posluchači, maximální počet 17. Ke studujícím patřili Antonín Slavíček, Bohuslav Dvořák, Jan Minařík, František Kaván, Jaroslav Panuška. Julius Mařák měl obrovský význam pro krajinářskou školu konce 19. století s novou podobou moderní české kultury. Zůstává významným mezníkem ve směřování české krajinomalby a její žáci jsou dodnes vyhledáváni sběrateli výtvarného umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

90662. Na pastvě u řeky
Dražba ukončena:26.02.2023 20:10:49
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 400 Kč