Bohumil Jaroš - První sníh

Olej na kartonu. 18x23 cm. Signováno vlevo dole B.Jaroš. Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1856 Jičín - 1924 Praha

Mařákova škola: 1887 - 1899 zapsáno celkem 43 posluchačů, počet žáků - malířů se pohyboval mezi 11 - 14 posluchači, maximální počet 17. Ke studujícím patřili Antonín Slavíček, Bohuslav Dvořák, Jan Minařík, František Kaván, Jaroslav Panuška. Julius Mařák měl obrovský význam pro krajinářskou školu konce 19. století s novou podobou moderní české kultury. Zůstává významným mezníkem ve směřování české krajinomalby a její žáci jsou dodnes vyhledáváni sběrateli výtvarného umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

303286. První sníh
Dražba ukončena:21.01.2020 20:04:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 200 Kč