Bohumil Ullrych

52271. Dvě ženy

popis: Akvarel, 20x22 cm. Signováno vpravo dole Ullrych 27. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1893 - 1948
Narodil se ve Velkém Boru u Horažďovic. Povoláním byl učitel, v malířské tvorbě se věnoval krajinomalbě i figuře. své náměty čerpal především z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917-1934 byl členem Umělecké besedy. Jeho práce jsou součástí stále expozice v Galerii Ludvíka Kuby v Březnici. V díle B. Ullrycha postřehneme dvě zdánlivě protichůdné polohy: Přírodní romantismus a konzervativní náklonnost k venkovské idyle a ke starobylému světu. Pro jeho tvorbu typické akty a momentky koupajících se žen patří k nejvyhledávanějším dílům tohoto autora.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 12 000 Kč

zbývá: 21 dnů, 7 hodin

konec dražby: 11.11.2020 20:17:00

vyvolávací cena: 500 Kč

Předmět ještě nebyl dražen