Olej na plátně, 80x100 cm, signováno vlevo dole Bohumír Číla 1938, rám.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1885 - 1973
Narodil se v Nové Pace. Studoval v Praze UMPRUM a AVU u prof. Ženíška. Studijní cesty podnikl do Paříže a Říma. Ve své tvorbě se věnoval portrétům, figurálním kompozicím, církevním malbám a v neposlední řadě restaurování. Mimo jiné restauroval Ženíškovu oponu Národního divadla. Jeho bratři Antonín a Otakar, stejně jako jeho dcera Bohumíra byli také významnými umělci.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 500 Kč.