Bohumír Číla - Děvčata z Detvy

Olej na plátně, 80x100 cm, signováno vlevo dole Bohumír Číla 1938, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1885 - 1973
Narodil se v Nové Pace. Studoval v Praze UMPRUM a AVU u prof. Ženíška. Studijní cesty podnikl do Paříže a Říma. Ve své tvorbě se věnoval portrétům, figurálním kompozicím, církevním malbám a v neposlední řadě restaurování. Mimo jiné restauroval Ženíškovu oponu Národního divadla. Jeho bratři Antonín a Otakar, stejně jako jeho dcera Bohumíra byli také významnými umělci.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 500 Kč.

12772. Děvčata z Detvy
Dražba ukončena:21.09.2017 22:48:01
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:9 500 Kč