Bohumír Číla - Rybník za statkem

Olej na plátně, 46x52 cm. Signováno vpravo dole Boh. Číla. Rámováno.

o autorovi: 1885 - 1973
Narodil se v Nové Pace. Studoval v Praze UMPRUM a AVU u prof. Ženíška. Studijní cesty podnikl do Paříže a Říma. Ve své tvorbě se věnoval portrétům, figurálním kompozicím, církevním malbám a v neposlední řadě restaurování. Mimo jiné restauroval Ženíškovu oponu Národního divadla. Jeho bratři Antonín a Otakar, stejně jako jeho dcera Bohumíra byli také významnými umělci.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 500 Kč.

53017. Rybník za statkem
Dražba ukončena:26.11.2020 21:02:39
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 300 Kč