Bohumír Dvorský

63477. Les v předjaří

popis: Olej na překližce, 91x77 cm. Signováno vpravo dole Boh. Dvorský 33. Rámováno.

Pozn.: Rám poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1902 - 1976
Narodil se v Paskově na Moravě. Žák AVU (prof. O. Nejedlý). Maloval krajiny a květinová zátiší. Motivy často čerpal z oblasti Beskyd a Hané. Známé jsou i jeho kresby barokní architektury a procesí na Sv. Kopečku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 750 000 Kč

dražba ukončena: 25.08.2021 20:55:00

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 21 000 Kč