Bohumír Dvorský - V jídelně

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 46x61 cm. Signováno vpravo dole Dvorský. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 82 cm

 

o autorovi: 1902 - 1976
Nejprve studoval ve večerních kurzech, posléze na AVU v krajinářské speciálce prof. Nejedlého. Se školou prof. Nejedlého podnikal i studijní cesty do zahraničí. Po studiích se vrátil do rodného kraje, kde ve výrazné barevnosti zobrazoval krajinu Ostravska, Hané, jižní Moravy. Kromě techniky olejů používal také pastely. Od roku 1939 žil na Sv. Kopečku u Olomouce. Byl členem mnoha výtvarných spolků, kromě jiných ocenění obdržel také titul národní umělec.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 750 000 Kč

doporučujeme
153943. V jídelně
Zbývá:8 dnů, 12 hodin
Konec dražby:01.02.2026 20:36:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 100 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 100 Kč 23.01.2026 15:07:50 16593
1 000 Kč 22.01.2026 23:26:47 15031