Bohumír Jaroněk

40777. Chaloupky

popis: Kolorovaná kresba, 2x21 cm. Signováno vpravo dole B. Jaroněk. Rám, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1866-1933
Narodil se ve Zlíně. Vyučil se řezbářem. V malířství byl samoukem. Hodně cestoval po Evropě a Malé Asii. Zajímal ho národopis. Zajímavostí je, že založil Valšské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Ve svých dílech se nechával inspirovat přírodou Valšska.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 280 000 Kč

zbývá:

konec dražby: 26.02.2020 19:26:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 500 Kč

aktuální cena: 8 000 Kč