Bohumír Matal - Džbán

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika - kresba 42x28 cm. Signováno vlevo dole s věnováním Matal 71. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 60 cm

 

o autorovi: 1922 - 1988
Narodil se v Brně. Studoval Školu uměleckých řemesel v Brně u prof. E. Hrbka. Byl jedním z nejvýznamějších představitelů brněnské poválečné malby, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SVU Aleš v Brně, Bloku výtvarných umělců země moravskoslezské, SČSVU a tvůrčí skupiny Brno 57, s nimiž vystavoval. Jeho práce jsou zastoupeny ve většině významých českých galerií.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 600 000 Kč.

posouzeno znalcem
154030. Džbán
Zbývá:26 dnů, 14 hodin
Konec dražby:25.02.2026 20:49:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci