Bořivoj Žufan - Kytice šeříků

Olej na kartonu, 90x70 cm, singováno vlevo dole Bořivoj Žufan, rám.

1904, Praha - 1942, Praha
Student prof. Schussera a K. Dvořáka. Poté žákem AVU (1924-1928; prof. O. Nejedlý). Studijně procestoval Itálii, Korsiku, Francii i Alpské země. Věnoval se zejména malbě šerých krajin. Později i figurální motivy a zátiší. Vytvořil krajinomalby napříč celou naší vlastí a na sklonku života volil i jasnější barvy. Vystavoval v Benátkách, USA i Rusku.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

2594. Kytice šeříků
Dražba ukončena:27.05.2015 22:45:47
Vyvolávací cena:2 500 Kč
vydraženo za:11 000 Kč