Bořivoj Žufan - Podhorská vesnička

Akvarel, 45x56 cm, signováno vpravo dole Boř. Žufan, rám, pasparta, zaskleno.

1904, Praha - 1942, Praha
Student prof. Schussera a K. Dvořáka. Poté žákem AVU (1924-1928; prof. O. Nejedlý). Studijně procestoval Itálii, Korsiku, Francii i Alpské země. Věnoval se zejména malbě šerých krajin. Později i figurální motivy a zátiší. Vytvořil krajinomalby napříč celou naší vlastí a na sklonku života volil i jasnější barvy. Vystavoval v Benátkách, USA i Rusku.

Pozn.: Rám poškozen.

2414. Podhorská vesnička
Dražba ukončena:28.05.2015 19:58:40
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 600 Kč