Bořivoj Žufan - Stromy u cesty

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 25x36 cm. Signováno vlevo dole Bořivoj Žufan. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

o autorovi: 1904-1942
Narodil se v Praze. Studoval v Praze UMPRUM, AVU a Lékařskou fakultu UK. Ve své tvorbě vycházel z české krajinářské tradice. Oblíbenou technikou mu byl akvarel. Hodně cestoval jak po vlasti, tak po Evropě. Věnoval se malbě i sochařství.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 96 000 Kč

28842. Stromy u cesty
Dražba ukončena:27.02.2019 19:49:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:7 000 Kč