Břetislav Benda - Chudá rodina

Keramika, výška 44 cm, signováno vpravo na podstavci B. Benda.

1897, Lišnice u Milevska - 1983, Praha
Žák UMPRUM v Hořicích. Dále studium na AVU (prof. J.V. Myslbek a Štursa). Díky stipendiím se podíval do Francie, Itálie a Řecka. Studia přerušila vojenská služba, ze které se vrátil s prostřelenými dlaněmi. Hlavním námětem jeho tvorby je ženský akt. Účastnil se mnoha kolektivních výstav ve světě.

Pozn.: Poškozeno, hlava muže lepena.

1704. Chudá rodina
Dražba ukončena:27.11.2014 19:22:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč