Břetislav Šebek - Bílá modrá žlutá

Kombinovaná technika na sololitu, 74x59 cm. Signováno vpravo dole Šebek 95. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Dílo pochází přímo z rodiny autora.

Nejdelší strana: 78 cm

o autorovi: 1925-1998
Grafik, malíř. V roce 1944 absolvoval Státní grafickou školu u profesorů Zdeňka Balaše, Karla Müllera a Josefa Solara. V letech 1944–1950 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesorů Františka Tichého, Aloise Fišárka a Antonína Pelce. Byl zaměstnán v barrandovském filmovém studiu jako odhadce, od roku 1953 do roku 1985 byl výtvarníkem propagačního oddělení ÚPF v Praze a členem jejích komisí. V roce 1952 se stal členem Jednoty umělců výtvarných v Praze. V roce 1968 po vstupu vojsk do Československa odjel s rodinou do Londýna, kde pracoval u soukromé reklamní agentury. V roce 1969 se vrátil do Prahy, pokračoval ve svém dosavadním zaměstnání a ve volném čase se věnoval další tvorbě, převážně krajinomalbě. V devadesátých letech se zaměřoval zejména na obrazy velkého formátu s apokalyptickými a eticky zaměřenými obsahy, i malby kaligraficky abstraktního rázu. Zabýval se plakátovou tvorbou, knižní a časopiseckou ilustrací. Od roku 1997 má ve vodním hradu v Budyni nad Ohří stálou výstavu obrazů z let 1960-1997. Podílel se také na kolektivních výstavách např.: Praha-1954, 1955, 1989, 1998; Karlovy Vary – 1960, 1962 – 1964; Portugalsko – 1997; Austrálie – 1997 aj. Svou tvorbou je zastoupen ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Městské galerii v Brně aj.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 31 000 Kč

102165. Bílá modrá žlutá
Dražba ukončena:24.09.2023 20:07:32
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 400 Kč