Olej na plátně, 100 x 120 cm, rámováno v dobovém autorském galerijním vysoce reprezentativním kaskádovitém masivním rámu s patinovaným umělecky vytvořeným povrchem odstínu patinovaného stříbra s modrou polychromovanou linkou dle návrhu výtvarníka.
Monumentální vzácné dílo od dnes již naprosto nedostupného špičkového autora krajinomalby Strážnicka, Horňácka, je totální výzvou pro poučené sběratele folklorního malířství Moravského Slovácka. Předkládané umělecké dílo patří svojí vysokou bezkonkurenční kvalitou mezi nejlepší díla autora.
Hodnota obdobných galerijních děl se pohybuje od 4000 až 5000 €. Obrovská a vzácná příležitost pro sběratele a investory. Dílo původně pochází z vynikající umělecké sbírky malířů Moravského Slovácka se zaměřením na Horňácko.
Díla od strážnického malíře Camillo Daňka se nacházejí většinou v Rakousku a jen v omezené míře v několika souborových sbírkách v ČR. V této nabízené galerijní kvalitě nemá ani Moravská galerie v Brně či Národní galerie v Praze. Obdobné kvalitní dílo od tohoto nedostupného mistra nebylo v nabídce na českém trhu s uměním více jak 30 let. Velekrásné, výjimečné dílo krajinomalby Moravského Slovácka. Rare!
O autorovi: Camillo Daněk – 1892 Vídeň – 1943 Strážnice u Hodonína, studie Akademie výtvarných umění Vídeň, portrétoval v Topolčiankách presidenta Masaryka, v kapli nitranského hradu – oltářní obraz sv. Martina. Velké množství děl s tématikou Moravského Slovácka, Strážnice. Výstavy 1924, 1934 Strážnice a souborová výstava 1943. Vynikající krajinář, jeho díla jsou na trhu s uměním již nedostupná!
o autorovi: 1892 Vídeň - 1943 Strážnice u Hodonína.
Studie Akademie výtvarných umění Vídeň, portrétoval v Topolčiankách presidenta Masaryka, v kapli nitranského hradu - oltářní obraz sv. Martina. Velké množství děl s tématikou Moravského Slovácka, Strážnice. Výstavy 1924, 1934 Strážnice a souborová výstava 1943. Vynikající krajinář, jeho díla jsou na trhu s uměním nedostupná!