Olej na plátně, 117x88 cm, signováno vlevo dole, rám. 1871, Vídeň - 1937, Vídeň Žák Akademie ve Vídni (1888-1895, prof. Johannes Mathias von Trenkwald). Námětem mu byli prostí rolníci a lidé z běžného rodinného života.