Cecilie Marková - Objekt

Kresba, 28x21 cm, signováno vlevo dole C. Marková 91, rám, zaskleno.

Pozn.: Rám poškozen.

o autorovi: 1911 - 1998
Vyučená modistka, vedoucí prodejny oděvů. Původním impulsem pro její kreslířskou tvorbu byly v roce 1938 silné zážitky ze spiritismu, po náhlém ovdovění v roce 1940 až do smrti se jí pak stala kresba prostředkem komunikace s nepřítomnou blízkou bytostí a podstatným smyslem jejího života. Imaginativní přeludná květenství, labyrinty, medijní portréty, astrální krajiny, kosmické erupce jsou obsahem velkého množství jejích prací (kresby, pastely, akvarely, olejomalby).

Nejvyšší dosažená cena za dílo této autorka v aukci: 110 000 Kč.

12353. Objekt
Dražba ukončena:20.09.2017 20:25:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 900 Kč