Cecilie Marková - Vějíř duše (spiritismus)

Pastel na kartonu. 43x60 cm. Signováno vpravo dole C. Marková. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Datováno 7.2. 52. Vzácná ukázka spiritistické malby od nejvýznamnější české představitelky tohoto uměleckého stylu. Největší sbírka spiritistických maleb se nachází v galerii výtvarného umění v Litoměřicích, kde je Cecilie Marková zastoupena jako významná autorka.

o autorovi: 1911 - 1998
Vyučená modistka, vedoucí prodejny oděvů. Původním impulsem pro její kreslířskou tvorbu byly v roce 1938 silné zážitky ze spiritismu, po náhlém ovdovění v roce 1940 až do smrti se jí pak stala kresba prostředkem komunikace s nepřítomnou blízkou bytostí a podstatným smyslem jejího života. Imaginativní přeludná květenství, labyrinty, medijní portréty, astrální krajiny, kosmické erupce jsou obsahem velkého množství jejích prací (kresby, pastely, akvarely, olejomalby).

Nejvyšší dosažená cena za dílo této autorka v aukci: 110 000 Kč.

39992. Vějíř duše (spiritismus)
Dražba ukončena:30.01.2020 19:03:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:8 000 Kč