Čeněk Choděra - Pohled na vesničku

Olej na kartonu, 18x24 cm, signováno vpravo dole Choděra, rám.

1881, Toušeň nad Labem
Žák UMPRUM v Praze (1902-1903; prof. Hofbauer). Procestoval Německo, Rakousko, Švýcarsko i Francii. V Paříži navštevoval akademii prof. Fauchona. Roku 1910 cestuje do Londýna, kde tvoří několik obrazů s městskými motivy. Po 12 letech cest a studií se vrací zpět do vlasti a tvoří zejména v oblasti Polabí a Pojizeří. Hojně vystavoval u nás i v zahraničí.

6329. Pohled na vesničku
Dražba ukončena:30.11.2016 18:15:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 100 Kč