Čeněk Kvíčala - Žena v křesle

Olej na plátně, 83x66 cm. Signováno vpravo dole Čen. Kvíčala 1923. Nerámováno.

Pozn.: Malba mírně poškozena.

o autorovi: 1890-1956
Malíř. Žák večerních kurzů na UMPRUM v Praze. Poté se učil v denní škole K. Reisnera. Dále studoval na AVU (prof. Roubalík, Bukovac a M. Švabinský). Studijně vycestoval do Černé Hory, Dalmácie, Německa, Dánska, Itálie a také Francie. Malíř krajin a zátiší, portrétoval mnoho významných osobností z oblasti kultury. Byl divadelním výtvarníkem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 000 Kč

301116. Žena v křesle
Dražba ukončena:30.09.2019 20:46:53
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:2 800 Kč