Čeněk Pražák - Dvojčata z Prahy

Nejdelší strana: 80 cm

Olej na plátně, 80x80 cm. Signováno vlevo dole Pražák 79. Rámováno.

Výjev s názvem Dvojčata z Prahy se řadí k dílům Čeňka Pražáka, ve kterých autor vycházel z figurativní tvorby. Na obraze se objevuje dvojice výrazných postav zjednodušených forem umístěných na centrální osu, za nimiž na neutrálním pozadí levitují diskovité předměty se štíhlými jehlanci. Tlumená paleta s převahou pastelových tónů, která se projevuje v obou plánech obrazu, dílu propůjčuje velmi sugestivní, až snový ráz. Tomuto dojmu zcela odpovídá enigmatické téma, které ještě podporuje uhrančivý pohled a způsob prezentace obou hlavních protagonistů. Na díle se jasně projevuje autorův zájem o imaginativní tematiku, kterou Čeněk Pražák zpracovával moderními výrazovými prostředky. Obraz lze bez nadsázky pokládat za reprezentativního zástupce svébytné tvorby této výrazné malířské osobnosti české výtvarné scény druhé poloviny 20. století a lze jen očekávat, že hodnota malby bude stoupat.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 300 000 Kč

79092. Dvojčata z Prahy
Dražba ukončena:30.06.2022 21:45:10
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:47 000 Kč