Luisa Černovická - Zimní krajina Horňácka

Olej na plátně lepený na malířské lepence, 63 x 45 cm, signováno vpravo dole, datováno 32 (1932 rámováno v dobovém autorském masivním profilovaném rámu, povrchově autorkou barevně sladěn s motivem zimní krajiny). Výjimečné dílo autorky nejvíce známé zobrazováním kytic lučního kvítí se tentokráte pod silným dojmem z návštěvy Horňácka projevilo ve vytvoření krajinomalby s výborně zvládnutou zimní atmosférou Bílých Karpat s roztroušenými chalupami na Horňácku. Dílo původně pochází ze skvostné sbírky folklorního malířství Moravského Slovácka se silným zaměřením na Horňácko. Signatura částečně obtažena.

O autorce: Luisa Černovická byla česká malířka a sochařka. Narodila se 1. 1. 1903 v Rožnově u Valašského Meziříčí a zemřela v roce 2008. Studovala na brněnské Škole uměleckých řemesel v malířské speciálce u prof. Süssera, v sochařské speciálce prof. Lichtága a dále na Ukrajinské akademii v  Praze u prof. Vejrycha. Je známou a uznávanou malířkou především květinových zátiší, folklórních motivů a podobizen.

o autorovi: 1903 – 2008

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 18 500 Kč.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 37 000 Kč

56700. Zimní krajina Horňácka
Dražba ukončena:04.03.2021 22:30:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 100 Kč