Akvarel, 18,5x23,5 cm, signováno vpravo dole Charles Černý, rám, zaskleno.
1892, Praha - 1965
V Praze se učil u malířů Kutiny a Jar. Šetelíka. Ve Vídni studoval u akvarelisty Fritze von Lacha. Cestoval po Francii, Belgii i Holandsku. V době své účasti ve francouzské cizinecké legii v Maroku zachycoval v akvarelech africky kraj i ruch domorodého života. Zařazení do vojenského orchestru a studium hudby má výrazný vliv na jeho výtvarnou tvorbu. Tvoří krajiny, genry, podobizny a akty, kterými hojně zásobuje pařížské salony. Ve 30. letech navštívil Chodsko, kde namaloval několik obrazů, které později vystavil i v Paříži.