Olej na kartonu, 46x56 cm. Signováno vpravo dole Majerník 39. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Zezadu přípis.
o autorovi: 1909-1945
Cyprián Majerník patřil mezi nejvýraznější osobnosti meziválečného výtvarného umění v bývalém Československu a svým přínosem jak v tvorbě, tak svou osobností výrazně ovlivnil generačně blízké malíře. Na počátku 30. let pobýval v Paříži. Studoval na pražské Akademii u profesorů Josefa Loukoty a Jakuba Obrovského, byl členem skupiny Generace 1909. Po absolvování Akademie se natrvalo usídlil v Praze, kde působil až do konce svého krátkého života. Zásadní ovlivnění Majerníkovy tvorby přinesl nástup nacismu a jeho onemocnění roztroušenou sklerózou, které dodalo jeho tvorbě temnější tón.