Cyril Bouda - Přístav s plachetnicí

Akvarel, 24x16 cm, signováno vlevo dole C. Bouda 1976, rám, pasparta, zaskleno.

1901, Kladno - 1984, Praha
Absolvent UMPRUM v Praze (1923; prof. Fr. Kysela). Poté úspěšně dostudoval (1926) i na AVU u prof. Švabinského. Vycestoval do Dalmacie, Francie a Itálie. V rané tvorbě se cítil býti spíše malířem. Tvořil malby z jižních Čech a Turnovska. Od roku 1933, kdy začínal využívat techniku mědirytina byla jeho díla převážne grafická. Významný tvůrce knižních ilustrací, titulních listů a obálek. Provedl návhry na dvě okna v chrámu sv. Víta. Kromě svých četných grafik se v průběhu této činnosti stále častečně věnoval malbě, když vytvořil mnoho krajin z okolí Prahy.

2199. Přístav s plachetnicí
Dražba ukončena:27.05.2015 19:07:00
Vyvolávací cena:1 400 Kč
vydraženo za:2 000 Kč