Cyril Mandel - Děvče z Velké

Kresba tužkou, 17x11 cm. Signováno vlevo dole Mandel. Vzadu autorský štítek. Rám, pasparta, sklo. Ručně řezaný, původní rám.

o autorovi: 1873 - 1907
Narodil se v Kuželově. Studoval v Praze nejprve UMPRUM a poté přestoupil na AVU k prof. Sequensovi a Hynaisovi, studia ale kvůli duševní nemoci nedokončil. Potýkal se s finančními problémy a jediný, kdo ho stále podporoval, byl Joža Uprka, který si cenil jeho talentu. Ve své tvorbě po celý svůj krátký život rovnocenně rozvíjel tvorbu krajinářskou, figurální a portrétní v technikách pastelu, akvarele a oleje.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 52 000 Kč.

60545. Děvče z Velké
Dražba ukončena:17.06.2021 21:10:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 900 Kč