Cyril Mandel - Selka

Kresba, 41x28 cm. Signováno vpravo dole C. Mandel. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Vzadu razítka z výstav Gottwaldov a Hodonín.

o autorovi: 1873 - 1907
Narodil se v Kuželově. Studoval v Praze nejprve UMPRUM a poté přestoupil na AVU k prof. Sequensovi a Hynaisovi, studia ale kvůli duševní nemoci nedokončil. Potýkal se s finančními problémy a jediný, kdo ho stále podporoval, byl Joža Uprka, který si cenil jeho talentu. Ve své tvorbě po celý svůj krátký život rovnocenně rozvíjel tvorbu krajinářskou, figurální a portrétní v technikách pastelu, akvarele a oleje.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 52 000 Kč.

49482. Selka
Dražba ukončena:01.10.2020 22:23:58
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:24 000 Kč