Cyril Urban - Vstup do zahrady

Olej na kartonu, 50x58 cm. Monogramováno vlevo nahoře CU. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1930 – 2002
Malíř, grafik, ilustrátor, keramik. Vyučil se malířem keramiky a porcelánu, studoval propagační grafiku a výtvarnictví u J. Kousala, M. Severina a V. Ringese na SUPŠ v Gottwaldově a Uherském Hradišti. Zabýval se užitou a od 60. let volnou grafickou tvorbou, kresbou a malbou s ojedinělými pastózními nánosy. Tématicky vycházel z průmyslového prostředí, architektury, prožitků z krajiny a přírody Břeclavska a z inspirace hudbou, věnoval se expresivním i realistickým portrétům. V keramice realizoval i práce pro architekturu. Byl členem Sdružení českých grafiků František Kupka, SVUM a UVU. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách galerií v Hodoníně, ve Zlíně, v Praze a jinde.

Cyril Urban
61691. Vstup do zahrady
Dražba ukončena:27.06.2021 21:35:16
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč