Bronz, Celková výška 52 cm. Značeno C. Zatloukal.
Stav: Mírně poškozeno.
Nejdelší strana: 52 cm
o autorovi: 1894 – 1962
Sochař. Studoval Odbornou školu sochařsko-kamenickou v Hořicích v Podkrkonoší a u prof. B. Kafky na AVU v Praze. Vytvořil řadu sousoší, náhrobních plastik a reliéfů. Získal 1. cenu v soutěži na pomník T. G. Masaryka v Prostějově. Za německé okupace byl vězněn.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 40 000 Kč
Franta Anýž (1876 – 1934), řezbář, návrhář a výrobce kovových předmětů, umělecky vzdělaný, založil závod a slévárnu s výrobnou svítidel, ražebnou mincí a plaket. Po r. 1918 převážila realizace soch a dekorativních předmětů podle cizích návrhů. Byl členem SVU Mánes.