Desplenter - Fauvistická kytice z Paříže

Olej na plátně, 62x42 cm. Signováno vlevo nahoře H. Desplenter. Rámováno.

Pozn.: Galerijní raritní dílo umělce vzniklé v Paříži pod silným vlivem Fauvismu s pastózní výraznou malbou, vzácné a výjimečné na trhu s uměním! Fauvismus je moderní umělecký směr, který vznikl ve Francii na počátku 20. století. Podobá se německému expresionismu. Fauvisté nevytvořili žádný manifest a dohromady uspořádali jen tři výstavy v průběhu několika let. Šlo jim o čistou barvu a jednoduchou zkratku, o konstrukci obrazového prostoru bez modelace a stínování, o dokonalou harmonii mezi emocionálním výrazem a dekorativní kompozicí. Výrazová síla obrazu má vycházet z barevné plochy, která na diváka bezprostředně působí. MATISSE prohlašoval, že chce tvořit "příjemné" umění; využíváním zářivých barev se snažil podpořit čistotu kompozice. Vedoucí osobností skupiny byl Henri Matisse. První fauvistické obrazy namalovali Matisse s André Derainem v Collioure a vystavili je v letech 1905 - 1906 spolu s díly Marqueta, Vlamincka, Georgese Braqua a dalších. Po roce 1907 se skupina fauvistů rozpadla a její členové hledali vlastní cesty. Jen Matisse a Raoul Dufy se v příštím vývoji příliš nevzdálili od svých fauvistických počátků. Pestrá barevná škála přímo vtahuje diváka do vzdoru oproti tzv. "ostatním formám výtvarného procesu". Dílo původně součástí velmi hodnotné sbírky uměleckých děl českých krajanů v New Yorku v USA. Dílo obchodovatelné na mezinárodních trzích s uměním, obdobná kvalitní díla se prodávají na aukcích v rozmezí od 2500 - 3000$. Velmi ojedinělá a mimořádná, výjimečná nabídka skvělého unikátního uměleckého díla! Rarita! Velmi silný sběratelský a investiční potenciál s mezinárodním spektrem prodejnosti!

Desplenter
46176. Fauvistická kytice z Paříže
Dražba ukončena:24.06.2020 19:49:31
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:55 000 Kč