Olej na plátně, 66x107 cm. Signováno vlevo dole Kadrnožka 86. Rámováno.
Nejdelší strana: 115 cm
o autorovi: 1923 – 2022
Malíř, grafik. Studoval na VŠUP v Praze u A. Strnadela a scénografii na AMU v Praze u F. Tröstera. Studijně pobýval v jižní Francii. V r. 1964 byl vyslán Ministerstvem kultury ČR na Kubu, aby tam založil Národní školu výtvarného umění v Havaně. Tam působil jako profesor, posléze jako děkan. Obrazy z Kuby vystavil v Chebu a v Praze. Věnoval se rovněž malbě a grafice, v užité grafice nejvíce filmovému plakátu. Jeho malby jsou převážně obrazy krajiny, stylizované, používající zkratky. Byl členem JUV, jeho práce jsou zastoupeny v mnoha českých galeriích a na Kubě.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 27 000 Kč.