Nejdelší strana: 56 cm
Olej na dřevěné desce, 32x26 cm. Signováno vlevo dole E. Boehm. Rámováno.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Eduard Boehm zasvětil své dílo romantizující krajinomalbě. Tematicky se zaměřoval zejména na impozantní horské scenérie a výhledy do otevřené krajiny. Předložená práce s cestou, která vede zasněženou krajinou k osamělé chalupě, představuje velmi kvalitního zástupce tvorby tohoto malíře. Na obraze je zachycen pohled na zimní krajinu s vodním tokem a s postavou poutníka, jejíž měřítko dává vyniknout dramaticky působícímu přírodnímu rámci s mohutným stromem na zlatém řezu kompozice. Výjev se vyznačuje typicky líbezným romantickým barevným řešením s tlumenými odstíny modré a šedé s náznakem červánků nad horizontem. Charakteristickým rysem autorovy práce je umný neotrocký rukopis. Jedná se o velmi zdařilou práci známého malíře, jehož díla jsou mezi sběrateli velmi oblíbena.
o autorovi: 1830 – 1890
Rakouský malíř krajinář.