Olej na plátně fixovaném na kartonu, 35x35 cm. Monogramováno vpravo dole E.D. 1912. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Dílo bylo vystaveno v Císařské konírně Pražského hradu na výstavě Portrét v Čechách pohledem dvou století.
o autorovi: 1892 -1961
V roce 1913 absolvoval na Akademii výtvarných umění, Praha, byl žákem profesora Vojtěcha Hynaise. Členem SVU Myslbek. Věnoval se volné malířské tvorbě, především ženských aktů.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 120 000 Kč