Olej na kartonu, 46x72 cm. Signováno vpravo dole Ed. Kasparides. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen. Malba poškozena.
o autorovi: 1858-1926
Rakouský malíř, který se narodil v Křenově v Čechách. Studoval AVU ve Vídni. Podnikl řadu studijních cest do Itálie, Švédska, Ruska a Německa. Na počátku své kariéry tvořil hlavně žánrové, náboženské a historizující obrazy. Později maloval krajiny v duchu impresionismu. Po 1. světové válce se věnoval zase figurální tvorbě. Jeho dílo mu vyneslo mnoho ocenění.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 220 000 Kč.