Emanuel Frinta - Postava v pohybu

Kombinovaná techniky (uhel, křída), 58x43 cm. Signováno vlevo nahoře M. Fronta 13 III. 45. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1896 - 1970
Narodil se v Nových Hradech u Vysokého Mýta. Studoval v Praze AVU u prof. Nechleby, Obrovského a Švabinského. Studijní cesty podnikl do Paříže, kde stážoval u F. Kupky, a do Itálie. V roce 1936 založil soukromou školu kreslení v paláci Louvre v Praze na Národní třídě. Kromě malby se věnoval také grafice a ilustracím.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 100 000 Kč.

48158. Postava v pohybu
Dražba ukončena:17.09.2020 20:59:19
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 200 Kč