Emanuel Frinta - Tanečnice

Kresba, 60x42 cm. Signováno vpravo dole Em. Frinta 7.XII.45. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1896 - 1970
Narodil se v Nových Hradech u Vysokého Mýta. Studoval v Praze AVU u prof. Nechleby, Obrovského a Švabinského. Studijní cesty podnikl do Paříže, kde stážoval u F. Kupky, a do Itálie. V roce 1936 založil soukromou školu kreslení v paláci Louvre v Praze na Národní třídě. Kromě malby se věnoval také grafice a ilustracím.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 100 000 Kč.

40120. Tanečnice
Dražba ukončena:30.01.2020 21:11:35
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 600 Kč