Emil Holárek - Sen

Světlotisk, 38x25 cm. Nesignováno. Obsahuje 1 grafický list (titulka) a 9 grafických listů od E. Holárka, které se vážou k cyklu básní Jaroslava Vrchlického s názvem Sen.

Pozn.: Vazba poškozena, listy mírně poškozeny mimo tiskovou část.

o autorovi: 1867 – 1919
Grafik, malíř. Studoval na AVU v Praze u prof. Pirnera, dále šest let v Mnichově (zde silně ovlivněn německým symbolistou Maxem Klingerem) a jeden rok v Římě. Spolupracoval s M. Alešem a M. Švabinským na výzdobě zasedací síně Živnostenské banky v Praze. Proslul svými kreslenými a grafickými cykly (např. Reflexe z katechismu, Noc, Válka, Sen aj.).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 300 000 Kč

67998. Sen
Dražba ukončena:10.11.2021 20:36:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 000 Kč

1 000 Kč 09.11.2021 12:06:41 724