Emil Kotrba

64505. Konvolut 2 grafických listů

popis: Litografie a dřevoryt, 12x39 cm a 17x11 cm. 1x monogramováno v tisku E.K., 1x signováno vpravo dole tužkou Emil Kotrba 1957. 1x rám, pasparta, sklo, 1x pasparta, sklo.

o autorovi: Narodil se 22. února 1912 ve Znojmě a zemřel 21. února 1983 v Praze. Byl český akademický malíř a grafik, v 60. – 70. letech světově proslulý malíř koní a žen. Je pohřben na hřbitově v Praze-Dejvicích U Matěje. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. T.F. Šimona v letech 1931-1937.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 28 000 Kč

dražba ukončena: 16.09.2021 21:54:23

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 14 000 Kč