Emil Schovánek - Dvě dívky - párové obrazy

Olej na plátně, oba 48x28 cm, jeden signovány vpravo dole Schovánek Emil, nerámováno.

1885, Praha - 1947, Praha
Žák AVU (1903-1909, prof. Bukovac a speciálka prof. Hynaise). Cestovní stipendia do Jugoslávie, Itálie a Francie. Pobyt kolem Jadranu ho inspiroval k časté malbě obrazů moře. Dále jeho tvorba zahrnovala malbu podobizen, genrů, aktů i květinových zátiší. Jeho obrazy byly součástí mnoha výstav u nás i v zahraničí.

Pozn.: Malba mírně poškozena.

4037. Dvě dívky - párové obrazy
Dražba ukončena:30.03.2016 21:04:30
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:6 500 Kč