Emil Schovánek - Portrét dívky

Olej na plátně, 51x41 cm, signováno vpravo dole, rám.

1885, Praha - 1947, Praha
Žák AVU (1903-1909, prof. Bukovac a speciálka prof. Hynaise). Cestovní stipendia do Jugoslávie, Itálie a Francie. Pobyt kolem Jadranu ho inspiroval k časté malbě obrazů moře. Dále jeho tvorba zahrnovala malbu podobizen, genrů, aktů i květinových zátiší. Jeho obrazy byly součástí mnoha výstav u nás i v zahraničí.

Pozn.: Malba znečištěna, místně poškozena.

1611. Portrét dívky
Dražba ukončena:26.11.2014 21:01:39
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč