Emil Schovánek - Podobizna ženy s šátkem

Olej na plátně, 46x39 cm. Signováno vpravo dole Emil Schovánek 1930. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 53 cm

o autorovi: 1885, Praha - 1947, Praha
Žák AVU (1903-1909, prof. Bukovac a speciálka prof. Hynaise). Cestovní stipendia do Jugoslávie, Itálie a Francie. Pobyt kolem Jadranu ho inspiroval k časté malbě obrazů moře. Dále jeho tvorba zahrnovala malbu podobizen, genrů, aktů i květinových zátiší. Jeho obrazy byly součástí mnoha výstav u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60 000 Kč.

101962. Podobizna ženy s šátkem
Dražba ukončena:17.09.2023 21:26:38
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 100 Kč