evropský malíř 16. stol. - Paní se svou služebnou

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

Nejdelší strana: 32 cm

Olej na plátně, 22x32 cm. Nesignováno. Rámováno.
Předložený obraz neidentifikovaného evropského malíře ze 16. století představuje vysoce kvalitní figurální kompozici. Mladá dívka v levé části obrazu míří pohledem k divákovi a zaujme honosně působícím zdobeným dobovým kostýmem, ale také úpravou rozpuštěných vlasů. Starší žena má vlasy zahalené pokrývkou a hledí k zemi. Malba je pojednána realistickým způsobem se skvěle zvládnutou fyziognomií tváří. Malíř pracoval v tmavém koloritu s dominancí teplých hnědých a okrových odstínů tak, že se obraz zabarvuje jednotící zlatavou patinou. Plasticitě zobrazeného výjevu dává vyniknout příznačné postranní osvětlení. Jedná se o krásnou ukázku figurálního malířství kladenou do doby pozdní renesance, která svými rysy a nezaměnitelnými kvalitami připomene díla velikánů benátského malířství.

evropský malíř 16. stol.
75451. Paní se svou služebnou
Dražba ukončena:20.04.2022 20:48:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:31 000 Kč