Olej na plátně, 95x70 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám i malba mírně poškozeny.
Nejdelší strana: 117 cm
Obraz s výjevem matky, která láskyplně drží své dítě, představuje kvalitní dílo evropské provenience z druhé poloviny 19. století. Lyrický charakter realisticky ztvárněné scény posiluje výraz ženina obličeje s jemnými rysy a naznačením úsměvu. Atmosféru dotváří jemná gesta obou protagonistů. K celkovému dojmu bytostně přispívá také kultivované výtvarné zpracování s citlivou modelací objemů těl. Pozornost malíř věnoval i podrobnostem, jako jsou fyziognomické detaily či vystižení odstínů pleti. Zvnitřnělou atmosféru scény podtrhuje umírněná vtahující barevnost teple laděných tónů. O nadstandardní kvalitě díla svědčí také hladký vypracovaný rukopis. Tvůrce obrazu sice není znám, o hodnotě díla však není pochyb.