František Bohumil Doubek - Domek u vody

Olej na plátně, 30x30 cm, signováno vpravo dole F. Doubek, rám.

1865, České Budějovice
Žák kreslířské školy v Praze (1879-1880). Poté studia na AVU (1880-1885; prof. Sequens, Fr. Čermák a Ant. Lhota). Vzdělával se také v Mnichově na akademii (1885-1888; prof. O. Seitz a Alex. von Lietzen-Mayer). Zabývá se především podobiznářstvím a genrovými motivy. Vycestoval do Francie, Švýcarska, Itálie a také do Vídně a Drážďan. Až do 1. světové války žil v Bavorsku, ale po ní se roku 1924 usadil v Českých Budějovicích.

Pozn.: Malba mírně poškozena.

3654. Domek u vody
Dražba ukončena:27.01.2016 21:31:26
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 200 Kč