Olej na kartonu, 50x45 cm, signováno vpravo dole F. X. Procházka, Lübeck 1922, rám.
1887, Příbram - 1950
Žák pražské akademie (1908-1913; prof. Bukovac, Schwaigr a Pirner). Věnuje se malbě krajin se zvířaty, ale také figurální tvorbě a znázorňování architektury. Cestoval po Německu, Amsterdamu, Antverpách i Paříži. Dekorativní malíř a restaurátor.