F. X. Procházka - Kotvící lodě u města

Olej na kartonu, 49x53 cm. Signováno vpravo dole F. X. Procházka, Paris 1924. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1887-1950
Narodil se ve Střebsku u Příbrami. Začínal jako malíř pokojů, kde svůj talent uplatnil při restaurování fresek na několika zámcích. Studoval na AVU v Praze u prof. Pirnera, Bukovace a Schweigera. Podnikl několik studijních cest po Evropě. Ve své tvorbě se zabýval hlavně faunou. Vytvořil ilustrace do učebnic i encyklopedie. Ve své tvorbě krajinářské se inspiroval přírodou Polabí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

305700. Kotvící lodě u města
Dražba ukončena:31.07.2020 20:11:05
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 600 Kč