Olej na kartonu, 49x53 cm. Signováno vpravo dole F. X. Procházka, Paris 1924. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1887-1950
Narodil se ve Střebsku u Příbrami. Začínal jako malíř pokojů, kde svůj talent uplatnil při restaurování fresek na několika zámcích. Studoval na AVU v Praze u prof. Pirnera, Bukovace a Schweigera. Podnikl několik studijních cest po Evropě. Ve své tvorbě se zabýval hlavně faunou. Vytvořil ilustrace do učebnic i encyklopedie. Ve své tvorbě krajinářské se inspiroval přírodou Polabí.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč