F. X. Procházka - Městečko pod Řípem

Olej na plátně, 59x69 cm. Signováno vpravo dole F. X. Procházka 1933. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1887-1950
Narodil se ve Střebsku u Příbrami. Začínal jako malíř pokojů, kde svůj talent uplatnil při restaurování fresek na několika zámcích. Studoval na AVU v Praze u prof. Pirnera, Bukovace a Schweigera. Podnikl několik studijních cest po Evropě. Ve své tvorbě se zabýval hlavně faunou. Vytvořil ilustrace do učebnic i encyklopedie. Ve své tvorbě krajinářské se inspiroval přírodou Polabí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

307231. Městečko pod Řípem
Dražba ukončena:04.01.2021 20:14:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 900 Kč