F. X. Procházka - Na cestě

Olej na kartonu, 34x44 cm. Signováno vpravo dole F.X. Procházka 1927.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1887-1950
Narodil se ve Střebsku u Příbrami. Začínal jako malíř pokojů, kde svůj talent uplatnil při restaurování fresek na několika zámcích. Studoval na AVU v Praze u prof. Pirnera, Bukovace a Schweigera. Podnikl několik studijních cest po Evropě. Ve své tvorbě se zabýval hlavně faunou. Vytvořil ilustrace do učebnic i encyklopedie. Ve své tvorbě krajinářské se inspiroval přírodou Polabí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

301443. Na cestě
Dražba ukončena:13.10.2019 20:23:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:4 700 Kč