F. X. Procházka - Na poli za vesničkou

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 28x44 cm, signováno vpravo dole F.X. Procházka 1939, rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1887-1950
Narodil se ve Střebsku u Příbrami. Začínal jako malíř pokojů, kde svůj talent uplatnil při restaurování fresek na několika zámcích. Studoval na AVU v Praze u prof. Pirnera, Bukovace a Schweigera. Podnikl několik studijních cest po Evropě. Ve své tvorbě se zabýval hlavně faunou. Vytvořil ilustrace do učebnic i encyklopedie. Ve své tvorbě krajinářské se inspiroval přírodou Polabí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

14627. Na poli za vesničkou
Dražba ukončena:29.11.2017 20:44:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:700 Kč

700 Kč 30.10.2017 17:31:38 1618